ZWIŃ MAPĘ
28.05.2017-02.07.2017

Wyspy Liparyjskie

Ilość miejsc: 7
Ilość wolnych miejsc: 7
formularz zgłoszeniowy

Wyspy Liparyjskie

 

Wskazana oferta jest nieaktywna.


‹ Powrót na stronę główną.

 

Termin: 28.05.2017-02.07.2017

Trasa: Wyspy Liparyjskie: Milazzo – Stromboli – Panarea – Vulcano - Lipari -  Milazzo

Wyspy Liparyjskie leżą na północ od Sycylii. Jest to grupa 17 wysp pochodzenia wulkanicznego, które dają fantastyczne możliwości dla jachtu. Możemy zatrzymać się w wielu miejscach, do których nie dotarlibyśmy w żaden inny sposób, podpatrzeć lokalne życie z dala od masowej turystyki.  

Nasz rejs rozpocznie się w Milazzo, porcie który ze względu na położenie jest „bramą“ Wysp Liparyjskich. To tutaj według Homera wylądował Odyseusz po tym jak rozbił się jego statek. Założone w VIII wieku p.n.e miasto leży u nasady długiego, wąskiego półwyspu, rozpościerającego się w stronę Wysp Liparyjskich. Najciekawszą atrakcją jest imponujący zamek położony nad miastem. Poza nim port urzeka ciekawą architekturą, a pełne życia centrum zachęca by spędzić tu choć jeden wieczór. 

Stromboli – wyspa, która większą część zajmuje aktywny wulkan. Eksploduje on średnio co pół godziny, wyrzucając z siebie lawę na wysokość kilkunastu metrów. Najbardziej efektownie wygląda wieczorem. Wtedy też wybierzemy się na szlak prowadzący do brzegu krateru.  Popłyniemy pod Sciara del Fuoco – miejsca, gdzie po erupcji lawa spływa zboczem do morza. Z bliska zobaczymy też Strombolicchio, wyrastającą z morza pionową skałę z latarnią morską na szczycie.  

W drodze na Lipari odwiedzimy najmniejszą z wysp – Panareę. Jest to ona pełna uroku. Najwyższym szczytem wyspy jest Punta del Corvo, który wznosi sie na 421 m n.p.m, skąd rozpościera się majestatyczny widok na całą wyspę, oraz sąsiednie wyspy Liparyjskie.  

Natomiast Lipari jest nazywana najbardziej „cywilizowaną“ ze wszystkich wysp. Miasteczko nieopodal portu ma przeuroczą  starówkę, gdzie w tutejszych restauracjach i knajpkach można zajadać się świeżymi owocami. Polecaną przez nas opcją zwiedzanie jest wycieczka skuterami dookoła wyspy.

Z kolei nazwa wyspy Vulcano mówi sama za siebie. Największą atrakcją jest wycieczka na brzeg dużego krateru, z którego wydobywają się opary o specyficznym zapachu. Nawet bruk na uliczkach miasteczka paruje. 

Ruszymy także w podróż wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Sycylii by dotrzeć do dymiącego krateru Etny. Mierząca 3350m Etna jest największym wulkanem w Europie i jednym z najbardziej aktywnych na świecie.  

 

trasa

termin

ilość dni

Cena netto/os.

 

Castelsardo  - Wyspy Liparyjskie - Milazzo

28.05. - 11.06.2017

14

3200 PLN

 

Milazzo- Wyspy Liparyjskie - Milazzo

11.06. - 18.06.2017

7

1600 PLN

 

Milazzo- Wyspy Liparyjskie - Milazzo

18.06. - 25.06.2017

7

1600 PLN

 

Milazzo- Wyspy Liparyjskie - Milazzo

25.06. - 02.07.2017

7

2000 PLN

 


Cena nie obejmuje: przelotów,  opłat portowych, wyżywienia, opłat na paliwo, wycieczek. Na miejscu odbywa się zbiórka do kasy jachtowej, z której pieniądze przeznaczone są na wyżywienie (bez alkoholu), paliwo, opłaty portowe itp. – ok.150 EURO za osobę na tydzień rejsu.


Formularz zgłoszeniowy

Imię i Nazwisko *
Adres *
Data urodzenia *
Telefon *
Email *
Ilość osób *

* - Pola wymagane

Uwaga, przyjęcie zgłoszenia nie jest równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji. Potwierdzenie rezerwacji odbędzie sie drogą mailowa, lub telefoniczną.POKAŻ MAPĘ